sobota, 2 kwietnia 2016

Opryskiwacze ULV – my wody nie lejemy!

Oszczędność czasu i herbicydów
Bardzo precyzyjna aplikacja z minimalnym ryzykiem znoszenia cieczy, niskie zużycie herbicydów, brak potrzeby stosowania wody – to tylko kilka korzyści jakie niesie ze sobą zastosowanie technologii ULV (Ultra Low Volume), która oznacza opryskiwanie z „bardzo małym wydatkiem preparatu”. Technologia ta zastosowana jest w opryskiwaczach Mankar, a jej głównym elementem jest segmentowa dysza obrotowa opatentowana przez niemiecką firmę Mantis ULV.

- Niemiecka firma Mantis ULV ma ponad 30-letnie doświadczenie w stosowaniu i produkcji opryskiwaczy w technologii  ULV, wykorzystywanych zarówno w walce z chwastami – urządzenia MANKAR, jak również  rozpylania środków dezynsekcyjnych, dezynfekcyjnych czy fungicydów – urządzenie ROFA. Na całym świecie działa już ponad 200 tys. urządzeń z
unikalnymi dyszami. Na rynku polskim opryskiwacze ULV z roku na rok zyskują grono gorliwych zwolenników, w szczególności w sektorze komunalnym – mówi Rafał Szulwic z kieleckiej firmy ULV Polska , dystrybutora opryskiwaczy Mankar na rynku polskim.

1 ml – 40 mln kropli
Segmentowa dysza obrotowa wytwarza krople o bardzo wąskim widmie wielkości (ok. 35-45 mikronów), dzięki czemu z 1 ml płynu potrafi stworzyć nawet 40 mln kropel tej samej wielkości, które rozpylane są grawitacyjnie,  bez ciśnienia. W opryskiwacz ULV nie występuje efekt odbicia, spowodowany przez ciśnienie , dzięki czemu zabieg jest wyjątkowo bezpieczny. Dzięki dyszy ULV herbicydy mogą być nanoszone w postaci nierozcieńczonej ponieważ woda w tradycyjnych opryskiwaczach służy jedynie jako transporter herbicydu . Osłona dyszy rozpylającej zabezpiecza przed dodatkowym znoszeniem cieczy spowodowanym przez wiatr oraz chroni przed niepożądanym opryskiem . Opryskiwacze ULV są w stanie zaoszczędzić dzięki temu nawet 2-3 litry herbicydu na hektar w stosunku do opryskiwaczy konwencjonalnych.  A idealne pokrycie  opryskiwanej powierzchni  minimalizuje ilość zabiegów, które  są dużo skuteczniejsze i mogą być prowadzone rzadziej – kolejna oszczędność czasu i środka.

Przenośne, taczkowe i zawieszane
Jeśli chodzi o opryskiwacze ULV do zwalczania chwastów, oferujemy 3 rodzaje produktów – Carry (ręczne), Roll (taczkowe) i Drive (zawieszane). - Są to wygodne w użyciu, bardzo proste w obsłudze i wyjątkowo trwałe urządzenia zapewniające oszczędność czasu i środków, precyzję oprysku i jednolite pokrycie, w przeciwieństwie do wielu opryskiwaczy tradycyjnych – twierdzi Rafał Szulwic.
Seria opryskiwaczy przenośnych MANKAR HQ wyróżnia się bardzo lekką konstrukcją, łatwością transportu i dobrym wyważeniem. Opryskiwacze ważą jedynie 2,4kg , wyposażone są w  zbiornik o pojemności 1 l (pokrycie ok. 1 ha), zapewniają nieprzerwaną pracę przez 8 h (jedno ładowanie akumulatora trwa ok. 4 godzin). MANKAR HQ występuje  z trzema rodzajami osłon : okrągła o średnicy 20cm, prostokątna 30x10cm oraz eliptyczna 45x15cm. Ta ostatnia jest najpopularniejsza i najbardziej wszechstronna w użyciu.

Opryskiwacze ręczne MANKAR HQ idealnie sprawdzają się w przestrzeni komunalnej. Stosowane są również jako dopełnienie większych urządzeń.
Opryskiwacze z grupy Roll są urządzeniami taczkowymi, pchanymi ręcznie, doskonale przygotowane do aplikacji herbicydów na dużych obszarach (pokrycie powierzchni do 1 ha, zbiornik 1 l), jak również w sąsiedztwie dróg i placów o utwardzonej nawierzchni. Dzięki niewielkiej masie urządzenia, szerokości roboczej od 25 do 110 cm oraz możliwości samoczynnego dostosowywania się do szerokości oprysku – funkcja FLEX, radzą sobie z idealnie z opryskami  na terenach komunalnych.  W zależności od specyfikacji różnią się od siebie przede wszystkim szerokością oprysku a także pozycją osłony dyszy rozpylającej (na środku lub z dodatkowymi wyciąganymi ramionami bocznymi).  


Najbardziej zaawansowane są opryskiwacze Drive zawieszane z przodu lub z tyłu ciągnika, quada lub kosiarki, wyposażone są w zbiornik o pojemności 6 l, o wydajności do 6 ha i szerokości roboczej od 25 cm do 110 cm. Mnogość oferowanych rozwiązań pozwala bardzo precyzyjnie dobrać szerokość oprysku jak również zasięg ramion roboczych. Takie rozwiązanie pozwala na idealne dopasowanie narzędzia pracy do wykonywanego zadania.



Więcej informacji na temat opryskiwaczy ULV oferowanych przez firmę ULV Polska można znaleźć na stronie www.opryskiwacze-ulv.pl oraz droga mailową kontakt@opryskiwavze-ulv.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty