piątek, 31 stycznia 2020

Trzmiel w sadownictwie

Trzmiele do sadów to naturalni sprzymierzeńcy każdego producenta owoców. Niezwykle pracowite owady zapylające wpływają na jakość i opłacalność prowadzonej produkcji. Trzmiele do sadów to proste i efektywne rozwiązanie dla producentów każdego rodzaju owoców. Z zalet i możliwości trzmieli sadowniczych korzystają producenci jabłek, czereśni, śliw, malin, truskawek i wielu innych owoców.

Prawidłowe zapylenie to podstawa w produkcji owoców

Proces zapylenie ma bezpośredni wpływ na jakość plonu oraz jego ilość. Malejąca ilość owadów zapylających w środowisku naturalnym powoduje zakłócenie prawidłowego przebiegu tego procesu. W zależności od rodzaju uprawy może to powodować spadek plonowania nawet o 20-30%. Trzmiele do zapylania sadów to naturalni sprzymierzeńcy mający za zadanie uzupełniać niedobór pszczół oraz innych owadów zapylających i korzystanie z pełni potencjału plonotwórczego prowadzonych upraw.

Sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych

Trzmiele do zapylania sadów pracują w niższych temperaturach otoczenia niż pszczoła czy szereg innych owadów zapylających. Silne przywiązanie do terenu, sprawia że latają w obrębie upraw na których zostały ustawione ule. Nie odlatują od ula tak daleko jak pszczoły. To właśnie przywiązanie do trenu na którym pracują zwiększa efektywność ich pracy.
Zapylanie przez trzmieli odbywa się w inny niż u pszczół sposób. Wykorzystują one tak zwany mechanizm wibracyjny, pozwala to im skutecznie zapylać kwiaty już podczas pierwszej wizyty.
Pracowity trzmiel w trakcie oblotu są w stanie odwiedzić nawet 4 razy więcej kwiatów niż ma to miejsce w przypadku pszczoły miodnej.

Ule sadownicze z firmy trzmiel.pl
 to specjalnie przygotowana konstrukcja z wysokiej jakości materiałów pozwalających stosować trzmiele do zapylania w sadach i jagodnikach bez obaw o warunki atmosferyczne.



Zaprojektowane tak, by sprostać wymaganiom owadów zapewniając im optymalne warunki do rozwoju i pracy jednocześnie zapewniając komfort użytkowania producentom owoców.
Ule sadownicze to łatwa i intuicyjna obsługa. Gotowe zespolone ule wystarczy wstawić do sadu.
Zespolone ule, to bardzo dobre warunki mikroklimatyczne dla trzmieli, skutkiem czego, rozpoczynają oblot szybciej niż większość owadów zapylających.
Wodoodporna konstrukcja chroni trzmiele w przypadku burz jak i dłuższych opadów deszczu

Naturalne wsparcie

Sięgając po naturalne wsparcie jakim są trzmiele wpływasz na plonowanie i jakość produkowanych owoców. Podnosisz tym samym opłacalność Twojej pracy.

Ponad 600 pracowitych, zdrowych trzmieli w jednym ulu zespolonym pozwala uzupełniać niedobór naturalnych owadów zapylających.

Na każdy hektar uprawy którą prowadzisz stosuj 2 ule zespolone.
Ustawiając ul wybieraj miejsce w centrum uprawy. Pamiętaj, by nie narażać uli na uszkodzenia mechaniczne (np. przez sprzęt mechaniczny).
Umieść ul z trzmielami na podwyższeniu, mimo iż jest on z tworzywa zabezpieczającego go przed deszczem, mogą go podtopić lub przesunąć ulewne deszcze, burze.


Źródło/Więcej informacji: trzmiel.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty